TESLİMAT, İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

Teslimat


Tahmini teslimat süresi, bulunduğunuz adrese göre 2-5 iş günü arasında değişkenlik gösterecektir (Pazar günleri ve resmi tatiller hariçtir).

Siparişiniz kargoya verildiğinde size bilgilendirme amaçlı e-mail göndereceğiz. E-mailin içerisindeki kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

Üyelik hesabınızla verdiğiniz siparişlerinizde hesabınıza giriş yapıp ilgili siparişin kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

Üye olmadan verdiğiniz siparişlerinizde ise ana sayfamızda yer alan "Üyeliksiz Sipariş Takibi" bölümüne tıklayarak siparişinizin durumunu görebilir ve kargonuzu takip edebilirsiniz.

Siparişinizin seçtiğiniz mağazaya ulaşmasını dilerseniz teslimat mağazaya gerçekleştiğinde e-mail gönderilmektedir.

Siparişinizi verirken farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz. Siparişinizin teslim edilmesi için belirleyeceğiniz adres, ev adresi, iş adresiniz ya da bir arkadaşınızın adresi olabilir. Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres,sokak,mahalle,cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Adrese teslimat seçeneğimizde paketiniz size ve yalnızca birinci dereceden yakınlarınıza teslim edilebilir. Kimlik ibrazı istenecektir ve soyadı tutarlılığı gerekmektedir. Teslimat adresinde paketinizi alan kişinin imzası istenecektir. Eğer adreste kimse yoksa kurye tekrar size ulaşmayı deneyecektir. Paketinizi almanız ya da yeniden bir teslimat tarihi belirlenmesi için bir kart bırakabilir. Şubeye geri getirilen kargolar 3 iş günü içerisinde teslim alınmalıdır. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Penyem.com üzerinden verilen siparişler için yurt dışına gönderi yapılmaktadır. Yurt dışı alışverişlerde kargo bedelleri teslimat adresinin bulunduğu ülkeye göre farklılık göstermektedir. Kargo bedelinin eklendiği son tutarı adres bilgilerinizi girdikten sonra ekranda görebilirsiniz. Bulunduğunuz ülkenin gümrük yasasına bağlı olarak gümrük vergisi ve ek masraflar tarafınızdan karşılanmaktadır. Yurt dışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürün/ürünlerde iade ya da değişiklik yapılamamaktadır.


İade ve Değişim


Eğer sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade sürecinde ürünlerin kullanılmamış olması şarttır. İade gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de iade edilmelidir.

İade işlemini gerçekleştirmek için ürünler ile birlikte size iletilen iade formunu dikkatlice ve eksiksiz doldurup geri göndermeyi unutmayınız. Paketin sağlamlığından ve su geçirmeyeceğinden emin olun. Paket bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır. Paketinizi herhangi bir Sürat Kargo şubesi aracılığı ile alıcı ödemeli olarak ücretsiz gönderebilirsiniz. Diğer tüm kargo şirketleriyle yapılan iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir.

İade adresi: PENYEM MERKEZ - Örnek Mah. AbdülKerim Şebik Sok. Kurt Apt. No:3B D:8 34704 Ataşehir / İstanbul  

İnternet mağazasından alınan ürünleri faturanız ile birlikte 15 gün içerisinde en yakın Penyem mağazasına iade edebilirsiniz. Ödemeyi kredi kartı/banka kartı ile yaptıysanız iade ödemeniz kartınıza yapılacaktır. 

Online'dan almış olduğunuz ürün ya da ürünleri değişim amacıyla geri göndermeniz şu anda mümkün değildir. Depomuza göndermiş olduğunuz ürünler iade olarak işleme alınıp para iadesi yapılacaktır. Farklı bir ürün talebi için yeni bir sipariş oluşturmanız gerekecektir.

Kusurlu veya yanlış ürün gönderimi durumunda lütfen siparişinizi Sürat Kargo ile alıcı ödemeli iade ediniz. Sipariş tutarı kredi kartınıza iade edilecektir.  Lütfen talebinizi [email protected]   adresine yazarak e-posta gönderiniz.

Tıpkı mağazalarımızda olduğu gibi ürüne bakmak ve ürünü denemek amacıyla ambalajını açabilirsiniz. Lütfen orijinal ambalajı saklayın ve ürünle birlikte iade edin. Ürünleri ağır kokulu parfümler, tıraş losyonu ya da iz bırakabilecek bir deodorant sürmüşken denemeyiniz. Etiketleri çıkarmayınız. Bu iade politikası hatalı ürünlere ilişkin yasal haklarınızı etkilemez.